Organize photos in Lightroom

Drag to rearrange sections
Rich Text Content

 

بعضی اوقات با دوربین یا تلفن همراه خود عکس می گیرید و به نظر خوشایند نمی رسد. با کمک بسیاری از فیلترها می توانید زیبایی را به عکس خود اضافه کنید. این فیلترها در نرم افزارهای مختلف موجود است ، اما این مهمترین و آسان ترین کاربرد نرم افزار در Lightroom است. اگر به دنبال آموزش لایت روم هستید و میخواهید در این نرم افزار عکس هایتان را سازماندهی کنید ادامه مطلب را مطالعه کنید.


هنگامی که در Lightroom دوره آموزش لایت روم با تصاویر زیادی کار می کنید ، باید بتوانید دقیقاً همان چیزی را که می خواهید و به سرعت پیدا کنید. اگر برچسب های کلمه کلیدی را روی تصاویری که وارد کرده اید اعمال کنید ، از قبل ساخت کاتالوگ خود را شروع کرده اید. برچسب های کلمه کلیدی به شما امکان می دهد فایلهای تصویری را بدون توجه به نحوه نامگذاری و محل ذخیره سازی ، براساس توصیفاتی که با آنها مرتبط می کنید ، پیدا و یا گروه بندی کنید. هر بار که تصاویر جدیدی وارد می کنید ، باید چندین دوره از بررسی و سازماندهی پرونده های خود را طی کنید. ویژگی های توصیف شده در این مقاله روند بررسی را ساده کرده و به شما کمک می کند تا منظم شوید (و اقامت داشته باشید).

توجه داشته باشید

اموزش لایت روم از صفر تا صد این تمرین فرض می کند که شما قبلاً کتابخانه تصاویر خود را در لایت روم ایجاد کرده اید. بدیهی است که صفحه نمایش شما با توضیحات اینجا متفاوت خواهد بود ، اما شما باید بتوانید مراحل را دنبال کنید و از دستورات توصیف شده در این تمرین استفاده کنید.

هنگام تماشای یک ارائه کار می کند
برای مرور عکس های تازه وارد شده ، از راحتی یک ارائه بداهه لذت ببرید:

در ماژول کتابخانه ، مطمئن شوید که نمای شبکه تصاویر کوچک را از واردات قبلی نشان می دهد ، سپس Window> Slide Show را انتخاب کنید یا Ctrl-Enter را فشار دهید (Mac: Command-Return). این یک نمایش را در حالت تمام صفحه با استفاده از تنظیمات فعلی در ماژول ارائه نمایش می دهد. ارائه با تکرار تا زمانی که با فشار دادن کلید Esc به ماژول کتابخانه بازگردید. فیلم آموزش کار با لایت روم.
در حالی که ارائه در حال اجرا است ، برای توقف مکث و ازسرگیری پخش ، نوار فاصله را فشار دهید. کلید پیکان چپ را برای بازگشت به تصویر قبلی یا کلید پیکان راست را برای رفتن به تصویر بعدی فشار دهید.
برای اختصاص دادن درجه بندی به تصویری که در حال حاضر در نمایش شما نمایش داده می شود ، روی صفحه کلید عددی از 1 (برای یک ستاره) تا 5 (برای 5 ستاره) را فشار دهید. برای حذف رتبه بندی ، 0 را فشار دهید. شما می توانید برای هر تصویر فقط یک رتبه بندی کنید. اختصاص رتبه بندی جدید جایگزین رتبه بندی قدیمی می شود.
ستارگان رتبه بندی در زیر تصاویر کوچک در تمام نماهای ماژول کتابخانه و در نوار فیلم نمایش داده می شوند (شکل 1 را ببینید).

شکل 1
روش دیگر برای مرتب سازی عکس ها ، برچسب گذاری آنها است. کلید P را از صفحه کلید فشار دهید تا تصویر کنونی نمایش به عنوان انتخاب علامت گذاری شود ، کلید X را فشار دهید تا به عنوان رد شدن علامت گذاری شود یا برای حذف هرگونه پرچم ، کلید U را فشار دهید.
شما این گزینه را دارید که پرچم ها - و سایر اطلاعات - را در کنار تصاویر کوچک موجود در نمایش کتابخانه (همانطور که در شکل 2 نشان داده شده است) و در زیر تصاویر کوچک در نوار فیلم نشان دهید. تصاویری که به عنوان رد خاکستری مشخص شده اند. کار با لایت روم.

شکل 2
برای علامت گذاری تصاویر برای اهداف خاص یا پروژه ها از برچسب های رنگی استفاده کنید. به عنوان مثال ، ممکن است برای عکس هایی که قصد برش دارید ، از برچسب قرمز ، برای افرادی که نیاز به تصحیح رنگ دارند ، برای شناسایی عکس هایی که می خواهید برای یک نمایش خاص استفاده کنید ، و غیره از برچسب قرمز استفاده کنید. برای اختصاص یک برچسب رنگی به تصویر فعلی ارائه خود ، 6 صفحه کلید را فشار دهید تا یک برچسب قرمز ، 7 به زرد ، 8 به سبز یا 9 به آبی اختصاص دهید. (میانبر صفحه کلید برای اختصاص دادن برچسب رنگ بنفش وجود ندارد.) برای حذف برچسب رنگی ، دوباره روی همان شماره کلیک کنید. در نمای شبکه ماژول کتابخانه و در نوار فیلم ، تصویری با برچسب رنگ در صورت انتخاب در آن رنگ قاب می شود و در صورت عدم انتخاب پس زمینه تیره دارد. اگر آن را انتخاب کنید ، برچسب رنگ می تواند دقیقاً زیر تصویر بند انگشتی در نمای شبکه ظاهر شود (همانطور که در شکل 3 نشان داده شده است).
مشاوره

در آموزش کامل لایت روم برای کمک به یادآوری منظور شما برای هر رنگ ، می توانید نام خود را با انتخاب Metadata> Color Character Set> Edit به برچسب های رنگ اختصاص دهید. در واقع ، شما می توانید چندین ایستگاه از پیش تنظیم را ایجاد کنید ، هرکدام با مجموعه ای متفاوت از نام ها برای برچسب های رنگی ، و در صورت لزوم بین آنها تغییر مکان دهید. به عنوان مثال ، می توانید یک گروه را برای کار در ماژول کتابخانه و گروه دیگر را برای مدل توسعه تنظیم کنید.

شکل 3
برای توقف ارائه و بازگشت به نمای شبکه در ماژول کتابخانه ، کلید Esc را فشار دهید.
آموزش لایت روم برای عکاسان در ماژول کتابخانه ، می توانید تصاویر خود را با استفاده از متن و محتوای فراداده فیلتر کرده و با تعیین درجه بندی ستاره ، وضعیت پرچم یا برچسب رنگ ، جستجوی خود را اصلاح کنید تا فقط تصاویر مورد نظر شما در یک نمایش وب و فیلم نمایش داده شود. اگر هنوز باز نیست ، با انتخاب View> Show Filter View صفحه فیلتر را در بالای منطقه اصلی نمایشگر باز کنید. صفحه نمایش چندین گزینه مفید فیلتر را ارائه می دهد (شکل 4 را ببینید) ، همانطور که در جدول زیر نشان داده شده است.
بخش

شکل 4
فیلتر کاهش را انتخاب کنید. روی ستاره سوم کلیک کنید و از فهرست کشویی And Higher را انتخاب کنید (شکل 5 را ببینید). Lightroom اکنون فقط تصاویر با امتیاز حداقل 3 ستاره را نمایش می دهد.

شکل 5
هنگام کار با فقط چند تصویر مانند این مثال ، ممکن است رتبه بندی ، علامت گذاری و فیلتر کردن غیر ضروری به نظر برسد ، اما با رشد کتابخانه شما که شامل صدها یا حتی هزاران تصویر است ، ابزارهای بی نظیری پیدا خواهید کرد. آموزش لایت روم مقدماتی. هدف از این مرحله در روند کار شما آماده سازی تصاویر برای پردازش در D است.
Create a collection When you have reviewed and edited your library, customized your search using keywords, and extracted unwanted images, you can link to the remaining photos in the collection, so you can return the same option at any time . To organize your photos into collections, you can choose from three options: Entry Collection is a temporary photo for certain services. A collection is a permanent photo that you can store under its name. A nice filter is an option based on the filtering rules you describe. Once you have created a video collection, you can rearrange their format for a slideshow or print layout by dragging their thumbnails into the Grid view of the Library module, or logging into Filmstrip. For example, you can create a Portfolio folder and then create a folder named Portraits, Landscape, Product Shots, Black & White, etc. Whenever you upload a large image, add it to one of these collections to build your portfolio. has active star filters in Grid View, eliminate this setting by selecting Library> Scan from Description> Reset this filter. (You can also click on Refine in the Filter panel at the top of the Grid view to disable all filters.) Make sure Previous Import is selected in catalog panel; Grid views on Filmstrip should display all frames (see figure 6).

 

https://bit.ly/3kybNGy

https://tinyurl.com/y54r9xc

https://clck.ru/WBzVK

 

rich_text    
Drag to rearrange sections
Rich Text Content
rich_text    

Page Comments